Na co zwracać uwagę wybierająć OC lekarza?

Wniosek o ubezpieczenie powinien być wypełniony zgodnie z prawdą i rzetelnie
Autor zdjęcia: pixabay.com

Jedną z bardzo ważnych kwestii dla lekarzy jest Lekarz - iExpert OC lekarzy. Jest to bardzo ważna rzecz, która w przypadku jakichkolwiek roszczeń pacjenta pozwala uniknąć wypłaty renty czy też odszkodowania z kieszeni własnej lekarza. Ubezpieczenie to jest bardzo ważne w przypadku osób, które prowadzą własną praktykę bądź też pracują na kontrakcie.

Na co patrzeć wybierając OC?

  • Cena – nie ma co przepłacać. W przypadku OC lekarza działa to podobnie jak w przypadku OC samochodu ponieważ zakres ubezpieczenia jest dokładnie opisane w rozporządzeniu ministra. Dokument określa nie tylko kwoty ubezpieczeń, ale także zakres ubezpieczenia. W związku z tym każde towarzystwo musi oferować dokładnie ten sam zakres ubezpieczenia. Obowiązek ustawowy spełnia każde ubezpieczenie dostępne na rynku.
  • Dobrowolne OC – w przypadku lekarzy niektórych specjalności trzeba zainwestować w dobrowolne OC, które pokryje szkody w przypadku przekroczenia granic obejmowanych przez podstawowe OC. Do tego rodzaju specjalności zalicza się ginekologów, chirurgów, anestezjologów i lekarzy innych specjalności. Warto zwrócić uwagę na to czy ubezpieczenie obejmuje kwotę na 1 zdarzenie czy też wiele zdarzeń. Tutaj już są pewne różnice w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego.
  • Prawidłowy wniosek – wniosek o ubezpieczenie powinien być wypełniony zgodnie z prawdą i rzetelnie. Jeśli tak nie będzie to trzeba liczyć się z możliwością odmowy wypłaty odszkodowania. W przypadku problemów z wypełnieniem wniosku należy zwrócić się do doradcy.
  • Jak najszerszy zakres – im szerszy zakres ubezpieczenia tym lepiej. Tym większy spokój będzie ono zapewniało i zagwarantuje brak ryzyka lekarza je posiadającego. OC lekarzy jest bardzo potrzebne ponieważ pełnią oni bardzo odpowiedzialną pracę podczas realizacji, której można popełnić bardzo wiele błędów.